وبلاگ مایکروسافت
نقد و بررسی بازی و نرم افزار

تاریخچه شرکت Square Enix

Square Enix Holdings Co.، Ltd. یک توسعه دهنده، ناشر و شرکت توزیع کننده بازی های ویدئویی ژاپنی است که در زمینه فاینال فانتزی، Dragon Quest و Freestyle Hearts بازی های ویدئویی بازی نقش مهمی بازی کرده است. تعدادی از آنها بیش از ۱۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته اند، و تنها فریزر فاینال فانتزی بیش از ۱۱۵ میلیون نسخه فروش می کند. ستاره Square Enix در ساختمان میدان میدان Shinjuku Eastside در Shinjuku توکیو واقع شده است. این شرکت بیش از ۴۳۰۰ کارمند در سراسر جهان را استخدام می کند.

اصلی شرکت Square Enix، Ltd. در نتیجه ادغام شرکت Enix و Square Co.، Ltd. در آوریل ۲۰۰۳ با شرکت Enix به عنوان شرکت ماندگار تشکیل شد. هر سهم سهام عادی Square برای ۰٫۸۵ سهام سهام عادی Enix مبادله شد. در آن زمان، ۸۰٪ از کارکنان Square Enix از کارمندان Square Square تشکیل شد. به عنوان بخشی از این ادغام، رئیس جمهور سابق Square Yoichi Wada رئیس جمهور جدید شرکت شد، در حالی که Keiji Honda، رئیس سابق Enix، نامزد معاون وی شد و بنیانگذار Enix، Yasuhiro Fukushima، بزرگترین سهامدار شرکت ترکیبی، تبدیل به آن شد رئیس افتخاری.

در اکتبر ۲۰۰۸، Square Enix شرکت Split را بین شرکت های تجاری و بازی های ویدئویی خود تقسیم کرد. Square Enix خود را Square Enix Holdings Co.، Ltd.، یک شرکت برگزاری مجدد، در حالی که عملیات بازی ویدئویی داخلی خود را به عنوان یک شرکت تابعه جدید Square Enix Co. Ltd. تشکیل داده است. در طی سال مالی ۲۰۱۴، شرکت ساخته شده بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار درآمد (۱٫۳۶ میلیارد دلار).

Square Enix Holdings متعلق به شرکت بازی های رایانه ای Taito است که برای بازی هایی مانند Invaders Space، Bubble Bobble و Darius شناخته شده است. Square Enix نیز متعلق به بازیگر Eidos Interactive بود که به عنوان Square Enix Europe جذب شد تا عناوین Eidos Interactive مانند Tomb Raider، Deus Ex و Hitman را در برند Square Enix منتشر کند.


Enix در ۲۲ سپتامبر ۱۹۷۵ به عنوان مرکز خدمات Eidansha Boshu توسط یاسوشیرو فوکوشیما معمار ژاپنی تبدیل شد. Enix بر روی انتشار بازی ها متمرکز بود، اغلب توسط شرکت هایی که به طور انحصاری با شرکت همکاری می کردند، و شاید مشهورتر از انتشار سری ایکون Quest از بازی های کنسول توسعه یافته توسط Chunsoft است. اعضای کلیدی کارکنان توسعه دهنده شامل کارگردان کویچی ناکامورا، نویسنده یوجی هوری، هنرمند آکیرا طوریاما و آهنگساز کویچی شکیهاما بود. اولین بازی در سری RPG مبتنی بر Famicom در سال ۱۹۸۶ منتشر شد و در نهایت ۱٫۵ میلیون نسخه در ژاپن فروخته شد و Dragon Quest را به عنوان سودآورترین مزیت این شرکت معرفی کرد. با وجود اطلاعیه ای که میدان مسابقه اکشن Enix به طور انحصاری برای پلی استیشن سونی طراحی شده است، Enix در ژانویه سال ۱۹۹۷ اعلام کرد که این بازی برای کنسول های نینتندو و سونی عرضه خواهد شد. این موجب افزایش قابل ملاحظه سهام در Enix و سونی شد. در ماه نوامبر سال ۱۹۹۹ Enix در بخش اول بورس اوراق بهادار توکیو ثبت شد و آن را به عنوان یک شرکت بزرگ معرفی کرد.میدان در اکتبر سال ۱۹۸۳ توسط مسعفی میامیوتو به عنوان بخش بازی کامپیوتری بازی Den-Yu-Sha، یک شرکت ساختمانی خطوط برق متعلق به پدرش، آغاز شد. در حالی که در حال حاضر توسعه بازی تنها توسط یک برنامه نویس انجام شد، میوموتو معتقد بود که طراحان گرافیک، برنامه نویسان و نویسندگان داستان حرفه ای با هم در پروژه های مشترک کار می کنند. [۶]

در سپتامبر ۱۹۸۶، بخش به یک شرکت مستقل به رهبری Miyamoto رسما به نام Square Co.، Ltd. ] پس از انتشار چند بازی ناموفق برای Famicom، میدان در سال ۱۹۸۷ به Ueno، توکیو نقل مکان کرد و یک بازی ویدیویی با عنوان Final Fantasy که توسط موفقیت Enix در ژانر با تلاش Dragon 1986 تکمیل شد، توسعه یافت. فاینال فانتزی موفق شد با بیش از ۴۰۰۰۰۰ نسخه فروخته شده و تبدیل به مزرعه اصلی میدان Square شد، که چندین بازی را در یک مجموعه ای ادامه داد که تا کنون ادامه داشته است.

میدان، با موفقیت فریبندگی فاینال فانتزی خود، میدان، بسیاری از بازی های شناخته شده دیگر مانند Chrono Trigger، Chrono Cross، راز مانا، افسانه مانا، Xenogears، Brave Fencer Musashi، Parasite Eve، Saga Frontier، Romance Saga، Story of Vagrant ، Kingdom Hearts (انجام شده در همکاری با Disney Interactive) و Super Mario RPG (انجام شده تحت هدایت Shigeru Miyamoto) [13] تا اواخر سال ۱۹۹۴ آنها شهرت خود را به عنوان تولید کننده بازی های ویدئویی با کیفیت بالا بازی کردند. [۱۴] میدان بود

برخی از این بازی های که توسط این شرکت ساخته شده است

شادو تامب رایدر

هیتمن ۲

رایز تامب رایدر

هیتمن اینترو پک

جاست کاز ۳

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.