وبلاگ مایکروسافت
نقد و بررسی بازی و نرم افزار

نقد و بررسی بازی LEGO MARVEL AVENGERS

برای خرید این محصول به لینک روبرو مراجعه کنید : ytre.ir/t11

اگر اهل کمیک باشید ، حتما می دانید که سری روایات و داستان ها مارول و دی سی بیش از چندیین سال است که با مخاطبین خود همراه هستند . در این بین دنیای مارول از محبوبیت خوبی برخوردار است و آن به علت شخصیت هایی و داستان های جذابی است که درون آن وجود دارند . اگر در اینترنت کمی جستجو کنید ، متوجه می شوید که محبوبترین شخصیت در این بین مرد آهنی با همان آیرون من خودمان است .

این قهرمان جذاب در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار معرفی شد و دنیای مارول از همان زمان جان تازه ای گرفت . این نقطه عطفی بود تا بین دنیای مارول با سینما پلی طولانی برقرار شود.

از آن طرف هم سازنده ی این بازی در قبل عنوان های خیلی جذابی را ارائه نداده بود . تقریبا تی تی گیمر هر چه که می ساخت، با شکست مواجه میگردید و آنطور که باید مورد استقبال واقع نمیشود . اما پیوند با دنیای سنمایی مارول نیز باعث موفقیت آن شد . با این رویارویی هم اکنون تی تی گییمز موفق شد تا یکی از بهترین بازی های اقتباسی لگو را بسازد.

سری بازی های لگو را که مطمئنا با آنها آشنایی دارید از محبوبیت زیادی در جهان برخوردارند . چرا که شما در آنها گیم پلی ساده و روان را تجربه خواهید کرد . اگر یکی از آنها را بازی کرده باشید ، حتما با منطق آن آشنایی دارید .

در این نوع بازی ها شما چند کاراکتر مختلف دارید که هر کدام مهارت و توانایی خاص خود را دارند . در طول مبارزه می توانید بین هر کدام از آنها سوییچ کرده و راه خود را برای پیشروی باز کنید .در LEGO Marvel’s Avengers   نیز شما باید همین عمل را انجام دهید . قبل از انتقامجویان، ما شاهد بازی هایی نظیر بتمن بوده ایم و جنگ ستارگان نیز فرانچایز بعدی سری بازی های لگو است . در ادامه به بررسی بازی از جنبه های مختلف می پردازیم .

همانطور  که از نام بازی پیداست ، شما در گیم پلی با همه ی کاراکترهایی که در فیلم اونجر دیدم ، ملاقات خواهید کرد . همچنین این بازی بر روی هر دو فیلم The Avengers: Age of Ultron و The Avengers تمرکز دارد . خیلی از قسمت های بازی در میان صحنه ها با داستان هر دو بازی هماهنگ شده است . همچنین شما برخی از قسمت های فیلم اول را میبینید که در بازی تعبیه شده تا جذابیت خوبی را به بازی آورد . همین خود می تواند محبوبیت آن را دو چندان کند . البته این را هم بدانید که داستان LEGO Marvel’s Avengers  چیز خیلی سنگینی ندارد

  بخش های مختلف از فیلم های متعدد را در آن گنجانده اند . تنها چیزی که باید بدانید این است که مانند فیلم اونجر ما با خواهر برادر دو قلویی رو به رو هستیم که برای از بین بردن این گروه دست به اقدامات خطرناک می زنند. 

در این بین هم که آلترون تازه به وجود آمده ، قصد دارد تا دنیا را تسخیر کند و نقشه ی خوبی در سر ندارد. او موفق شده تا تیمی جمع کند و به دنبال ان است که بتواند به صلح برسد که این صلح از نظر او بی معنی است. پس بنابراین این بازی دارای چند فاز مختلف از فیلم های قهرمانان مارول است.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم ، گیم پلی بازی های لگو یک روند خاص را طی کرده و در کل خیلی ساده هستند . شما باید در LEGO Marvel’s Avengers  نیز مانند بازی های قبلی این فرانچایز ، با دشمنان مبارزه کنید و در برخی از جاها باید معما حل کنید که لازمه ی طی شدن گیم پلی آن بخش است. این معماها انقدر وسیع و عظیم نبوده و به زاحتی حل می شود .

مشاهده ی مکانیک ژانر جهان باز در این بازی نیز خد به محبویت آن و لذت بردن بیشتر کمک می کند . این Open World بودن خود کمک می کند تا شما در محیط بهتر جستجو کنید و دنبال ماجراجوییها ی خود باشید . با ساتفاده از المان های جهان باز بودن بازی ، دست گیمر خیلی بازتر است ، چرا که می تواند محیط را جستجو کرده و ایتم های مختلف را جمع اوری کند هر زمان که شما جای جدیدی را کشف می کنید داستان نیز با شما جلو می رود.

یکی از چیزهای جالبی که در گیم پلی باز یو بین کات سکن ها می بینیم حالت طن دیالوگ های ان است و کسی که این کنابه های طنز آمیز را می زند کسی نیست جز آیرون من! خوشبختانه قرار دادن چنین مواردی در بازی باعث می شود تا گیمر کمتر خسته شود .

با توجه به این رده ی سنی ۷ سال برای این بازی ، معماها به گونه ای طراحی شده که استاندارهای یک پازل نرمال را در خود دارد. فقط عیبی که در بازی دیده می شود ، تکراری بودن معماهای درون بازی است که گاهی اوقات کمی حوصله سر بر رمی شود.

در مورد چیزهای جالبی که در گیم پلی وجود دارد می توان به حضور بیش از ۱۰۰ شخصیت برای کشف کردن در قسمت های مختلف بازی اساره کرد . شما ابتدا با چند کارکتر اصلی بازی که تدادشان ۱۰ تا ایت و ساعت ها بازی کردن آنها را به راحتی کشف کنید .

بازیکن در این راه نیازمند روش خاصی است. یکی از نکات مثبت گیم پلی این بازی این است که شما می توانید در طول راه حتی شخصیت های منفی را نیز پیدا کنید . ولی اگر بخواهیم نگاه کلی به آن بیندازیم باید بگوییم که به عنوان الهام از کاراکترهای مارول این بازی در نوع خود بی نظیر است .شخصیت های اصلی که با آنها بازی را شروع و ادامه می دهید عبارتند از کاپیتان آمریکا ، آیرون من ، هالک ، تور ، لوکی ، بیوه سیاه و عقاب چشم یا همان کلینت بارتون.


در طول بازی اگر از بلندی به پایین پرت شوید و یا اینکه تیر بخورید یکی از جان های خود را از دست می دهید .شما در بازی با نبردهایی رو به رو می شوید که کم و بیش از ساختار ساده ای برخوردار هستند  در مبارزات نیز باید از مهارت کاراکترهای درون بازی استفاده کنید .

مثلا کاپیتان آمریکا سپر معروف خود را پرتاب می کند ، هالک مشت می کوبد و … مکانیک دیگری که در این بازی قابل مشاهده است ، ترکیب مهارت کاراکترها است مثلا تور  می تواند چکش خود را بر روی سپر کاپیتان زده وحنله ای قدرتمند تر را برای نابود کردن دشمان خود ایجاد نماید.

صداگذاری در LEGO Marvel’s Avengers هم یک دید کلی مورد بررسی قرار میگیرد و از آنجا که ما با یک بازی کارتونی رو به رو هستیم ، موسیقی آن چندان مورد توجه نیست  . زمانی که شما در موقعیت خطرناک قرار بگیرید و یا اینکه به هدف خود نزدیک شوید ،صداگذاری تغییر کرده و حس پیشروی را به شما القا می کند …

بازیکنان در LEGO Marvel’s Avengers صداهای مختلفی را می شنوند ، چرا که شما با بیش از چند کاراکتر رو به رو هستید که هرکدام صدای خود را می طلبد  و همین لذت بازی کردن را بالاتر می برد. این به اندازه ی کافی نشان می دهد که صداگذاری بسیار عالی و سنجیده برای بازی با موضوع قهرمانان مارول است.این جهت که موسیقی در ذهن شما تاثیر دارد ، پس صدا گذاری متفاوت باعث می شود تا شما ذهن خود را بیشتر در بازی درگیر کنید . 

بسته به شرایط هر کدام از بخش های بازی موسیقی منحصر به فرد خود را دارد و همین امر باعث می شود یک بازیکن همیشه با لذت بیش از قبل به هدف خود برسد .

ترکیب دنیای مارول با یک بازی لگو خود می توانید شاهکاری بی نظیر در دنیای گیم باشد . در کل مارول دنیایی است که در آن می توان پتانسیل ساخت یک عنوان خیلی موفق را داست . از آنجایی که کاراکترهای آن بسیار محبوب و نامی هستند ، پس قرار دادن بازیکن در چنین دنیایی با همه جزییاتش می تواند بازی را به یک عنوان موفق تبدیل کند که چنین بازخورد خوبی را در بر دارد.

همه ی محبوبیت این عنوان نسبت به گذشته فقط و فقط می تواند به خاطر استقبال مردم از شخصیت های بازی باشد

برای خرید این محصول به لینک روبرو مراجعه کنید : ytre.ir/t11

امیدواریم که این نقد برای شما مفید بوده باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.